Yumurtaları Dolap Kapağına Mı Koyuyorsunuz? Sakın Yapmayın!

yumurtaları buzdolabı kapağına koymayın

Yumurtaları Dolap Kapağına Mı Koyuyorsunuz? Sakın Yapmayın!

Yumurtaları dolap kapağına mı koymalıyız?

Buzdolaplarının kapaklarında, yumurtalar için özel bölmeler mevcuttur. Hatta yumurtaların sabit durması için, içerisinde plastik bir aparat da vardır. Dolayısıyla hemen hemen herkes, yumurtaları dolabın bu bölümünde bulundurur.

Peki, yumurtalar için buzdolabı kapağında ayrılan bu bölüm doğru mu?

Bu konu hakkında, tüketici editörü olan Sara Benwell’in bizlere bazı önerileri var. Gelin, şimdi Sara Benwell’in söylediklerine kulak verelim:

Yumurtaların tüketilmesi halinde, sağlık açısından sorun çıkarmaması için, buzdolabı kapağında saklanmasının yanlış olduğunu belirten Sara Benwell; buzdolabı kapağının, buzdolabında en fazla ısı değişiminin yaşandığı bölme olduğunu, bu nedenle sürekli ısınma ve soğuma yaşayan yumurtaların bozularak sağlık açısından tehdit oluşturabileceğini ifade etti.

Sara Benwell, yumurtaların buzdolabının hangi bölümünde saklanması gerektiği konusunda da önerilerde bulundu. Benwell, ‘’yumurtaların -20 santigrat derecede ve buzdolabının orta bölümünde saklanabileceğini’’ söyledi.

Yumurta, etrafında bulunan kokuları kolayca emerek bünyesine aldığı için, etrafında ağır kokulu ürünlerin de bulundurulmaması gerektiği ifade edildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir