Uçakta Gerçekleşmiş 10 İlginç Olay

uçakta gerçekleşmiş ilginç olay

Yeterince sık seyahat eden herkes, uçarken kötü bir deneyim yaşama ihtimalini de dolaylı olarak yükseltmektedir. Can sıkıcı yolcular ve huysuz çalışanlar olumsuz durumlar için yeterli olacaktır. Aslında 100’den fazla kişiyi kapalı bir ortama saatlerce koymak, ilginç hatta korkunç durumlara neden olabilir.

Uçak seyahatlerinde yaşanmış ilginç, komik ,bir o kadar da korkunç olayları sizler için hazırladık. Bakalım uçaklarda hangi olaylar yaşanmış?

1- Asabi Adam:

2016 yılında Cezayir’den Paris’e giden uçakta, bir yolcu sigara yaktı. Görevliler tarafından uyarılmasına rağmen devam etmeye çalıştı ve durduruldu. Sonra, alkol almaya kalkıştı ve yine engellenince, öfkelendi. Başka bir yolcuya dönerek pantolonunu çıkardı ve taciz etti. Madur olan yolcu ayağa kalktı ve öfkeli adamı yumrukladı. Birbirlerine vurmaya başladılar… Diğer yolcular ve hostesler tarafından yakalandı. Uçak Lyon’a iniş yaptı ve adam yetkililer tarafından göz altına alındı.

2- Hormonlarına Söz Geçiremeyen Genç:

2018 yılının mart ayında Malezya’dan hareket eden uçakta ilginç ve bir o kadar da iğrenç bir olay yaşandı. O uçakta bulunan 20 yaşında bir üniversite öğrencisi, laptopunu açtı ve pornografik film seyretmeye başladı. Seyretmekle kalmayıp; elbiselerini çıkarmaya başlayınca hostesler tarafından uyarıldı. Uyarı üzerine kendisine çeki düzen veren genç, daha sonra hosteslerden birine tacizde bulununca, görevliler tarafından uçak inince yetkililere teslim etmek üzere tutuklandı.

3- Duygusal Destek Hayvanı:

Yıllardır bazı insanlar, duygusal destek sağladıklarını iddia ettikleri bazı hayvanlarını,uçuşta yanlarında getirdiler. Domuz, kedi,köpek,kuş vs… Tabi olarak o kadar insanın içinde ve kapalı alanda bulunan hayvanlar durmayacaklar ve uçakta tehlikeye sebep olacaklardır. İşte uçakta getirilen hayvanlardan bazı örnekler;

Ocak 2018’de bir performans sanatçısı, tavus kuşuyla seyahat etmek istedi. Ancak, kuş koltuğa oturmayı reddedince uçağın içi de haliyle karıştı…

Haziran 2017’de büyük bir köpekle uçağa gelen yolcu, başka bir yolcunun ısırılmasına sebep olmuştur.

Duygusal destek hayvanı söylemiyle artık kontrol edilemeyecek noktaya gelen bu durum çözüldü. Hayvanın aşılarının tam olması ve uçaktan 48 saat öncesinde alınmış gerçek bir tıbbi belge gerekiyor. Körlük gibi eğitimli köpek bulundurmak zorunda olanlar bunu belgelemek zorundadır.

4- Trajik Bir Olay:

Mart 2018’de United Airlines hava yolu şirketine ait bir uçakta gerçekleşiyor olay. 10 aylık Fransız Bulldog yavru köpeğini uçağın, üst kısımdaki küçük eşyaların bırakıldığı bagaj bölmesine bırakan yolcu, uçak indiğinde köpeğin öldüğünü görmüştür. United çalışanları, özür dileyerek, bu durumdan habersiz olduklarını ve bir daha böyle bir durumun gerçekleşmeyeceği sözünü verdiler.

5- Kötü Koku Sonrası Uçuş İptal:

2015 yılında British Airways’a ait bir uçakta koku nedeniyle uçuş iptal edilmiştir. Uçağın tuvaletine ihtiyaç gideren bir yolcunun dışkısı fazla koku yapmıştı ve geri dönüşümlü hava nedeniyle uçağın içinde keskin bir şekilde hissediliyordu. Seyahat, Heathrow’dan Dubai’ye doğru 7 saat sürecekti. Henüz yeni havalanmış olan uçak, tekrar Heathrow havaalanına geri iniş yaptı. Ertesi güne ertelendiği açıklandı ve yolculara ücretsiz otel sağlandı.

6- Uçaktaki Çocuklar:

Sık sık uçak seyahati gerçekleştiriyorsanız, sık sık karşılaştığınız bir durumu tahmin edelim: ağlayan,gürültücü çocuklar 🙂

2017 yılında, bir uçak seyahati sırasında yine bir çocuk diğer yolcuları rahatsız ediyordu ancak bu biraz daha fazla! Koltuklara tırmanıyor,koridorda koşuyor, tavandaki havalandırma deliklerine tutunuyor,çığlık atıyor… Hostesler tarafından, çocuğun annesine çocuğu kontrol etmesi söylendiğinde kadın; ‘davranışsal sorunları’ olduğunu belirtti. Wi-fi açılarak oyun oynaması sağlandı böylelikle sakinleşmiş oldu.

Bu tür olaylar, çocuklu ailelerin uçakta başka bir bölüme yerleştirilmeleri gerektiği düşüncesini ortaya çıkardı.

7- Yolcular Firarda:

Uçakla ilgili aksiyon,gerilim,korku filmleri izlediniz mi? Uçağın kargo bölümündeki yılanlar kutulardan çıkıyor ve yolcuları tek tek ısırıyorlardı… Bu bir film evet ama gerçek oldu 🙂

2016 yılında Meksika’ya giden bir uçakta, yukarıdan sarkmış yeşil bir yılan görüldü. Yılanın fotoğrafını çeken bir yolcu, yılandan son anda kurtuldu. Yılanla mesafelerini korudular ve acil bir inişle yılan çıkarıldı. Yılanın nasıl geldiği ise hâla çözülemedi.

8- Havadan Yağan Servet:

Rusya’nın Yakutsk’tan hareket eden bir kargo uçağındaki kargoların fazlalığından olsa gerek, kalkarken kapağı açıldı ve değerli taşlar,altın ve değerli metaller piste döküldü. Hava alanı çalışanlarında biri tarafından pistin hali videoya çekildi.

Hava alanına dökülen değerli kargo malzemeleri

368 milyon dolar değerinde olan bu madenler, Kanadalı bir madencilik şirketine ait. Kargonun kalanları nereye döküldüyse artık 🙂

9- Sebebi Bilinmeyen Koku:

JetBlue ile Kaliforniya’dan Florida’ya seyahate başlayan yolcular, kokpitten gelen bir kokuya maruz kaldılar. Sebebi bir türlü çözülemeyen koku, giderek tahammül edilemeyecek noktaya ulaştı. 2 yolcu ve 3 mürettebatın acil hastaneye götürülmesi gerekti. Acil inişle Oklahoma’ya iniş yapıldı. Kokunun kaynağı hala bulunamadı.

10- Şok ve Korku:

United Airlines, Lousville’e seyahat eden uçağa 4 çalışan için yer açması gerekiyordu. Hava yolu şirketi, o günkü uçuştaki yolculara teklifler sundu. Yerini vermek isteyenlere, ücretsiz otel imkanı veya geri ödeme yapılması gibi teklifler… Ancak kimse kabul etmedi. Başka yol bulamayan şirket, uçuşu başlatmak için rastgele 4 kişiyi seçti ve bu 4 kişi yerinden kaldırılacak,yerlerine çalışanlar geçecekti. Seçilenlerden biri de Dr. David Dao.

Dr. David Dao, yarın hastalarının beklediğini, kliniğe gitmesi gerektiğini belirtse de dinletemedi. Görevliler tarafından sürüklenerek uçaktan çıkmaya zorlandı. Bu süreçte, vücudunun çeşitli yerlerine darbeler aldı. Burnu kırıldı,beyin sarsıntısı geçirdi,ön dişleri zarar gördü. United Airlines’ın hisse senedi düştü ve Dr.David Dao, dava açtı. Açıklanmayan bir miktarda anlaştılar…

Kaynak: listverse

Bunlar Da İlginizi Çekebilir…

Uçakta Gerçekleşmiş 10 İlginç Olay” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir