Türkiye Yarışta İpucu | 28 Şubat 2019

joker türkiye yarışta

Türkiye yarışta ipucu ve joker kodu paylaşımlarına devam ediyoruz… Bugünkü ipucu sorusuna ve cevabına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Gerçek para ödüllü canlı bilgi yarışmalarından birisi olan Türkiye yarışta bilgi yarışması, her gün saat 19.30’da yayına devam etmekte.

türkiye yarışta ipucu

Türkiye yarışta canlı bilgi yarışmasına yeni katılan arkadaşlar öncelikle kısacık yarışma hakkında bilgi verelim:

Google Play , App Store’dan uygulamasını indirip,telefonunuza kurulmasından sonra başlayabilirsiniz. Yarışmada 12 soru sorulmakta olup, her gün 19.30’da yayın başlamaktadır. 12.soru final sorusu olarak adlandırılmaktadır ve final sorusunda joker kullanamazsınız. Peki joker nedir?

türkiye yarışta joker kodu

Joker kodu, soruyu yanlış cevaplandırmanız veya geç kalmanız halinde,diğer soruya geçmenizi sağlamaktadır. Her yarışmada bir adet joker kullanabilirsiniz. Joker kodunu, Türkiye yarışta yönetimi tarafından gönderilmesi durumunda ve arkadaşlarınızı davet ederek elde edebilirsiniz.

İpucu soru nedir?

İpucu sorusu, yine Türkiye yarışta tarafından günlük bir adet soru yayınlanır ve cevabı sizin bulmanızı isterler. Soruyu gördük ama bir de cevabını mı araştıracağız? Nereden bulacağız diye düşünmeyin! Sizler için her gün ipucu sorusu ve beraberinde cevabını yayınlıyoruz. Tek yapmanız gereken sitemizi takip etmeniz…

Yarışmanın formatı hakkında devam edecek olursak; ipucu sorusu ve cevabını sitemizden elde ettiniz ve bir soru cepte. Joker kodunuz da varsa bir soruyu daha geçtiniz demektir. Bu şekilde 12 sorunun tamamını bilmeniz halinde, o günkü para ödülü sizle birlikte bütün soruları bilen kişiler arasında paylaştırılacaktır. Hesabınızda biriken paralar 20 TL olduktan sonra banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Şimdi gelelim bugünkü Türkiye yarışta ipucu sorusu ve cevabına;

Türkiye yarışta 28 Şubat 2019 ipucu sorusu ve cevabı:

Soru: TÜBİTAK tarafından geliştirilen, ilk sürümü 27 Aralık 2005’te yayınlanmış işletim sisteminin adı nedir?

Cevap: Pardus

Doğru ipucu cevapları için sitemizi takip edin….Diğer canlı bilgi yarışmalarının bugünkü ipuçları aşağıdadır.

Hadi’de Bu Hafta Sorulacak Sorular | Mutlaka Okuyun! -> tıklayın

Eleq ipucu 28 şubat için -> tıklayın

Hadi ipucu 28 şubat için -> tıklayın

Oyna kazan ipucu 28 şubat için -> tıklayın

Fazla Bilgi Göz Çıkarmaz Diyorsanız Bunları Da Okumadan Geçmeyin 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir