Tatile Giden Antepli’nin Dramı | Mutlaka İzleyin!

Tatile giden Antepli kardeşimizin Gaziantep’i özlemesi ve bunu videoya alması ile ortaya trajikomik bir durum çıkmış. Videodan önce Memleketimizin güzel şehirlerinden Gaziantep’i kısaca tanıyalım,ardından videomuzu izleyelim.

Gaziantep

Gaziantep hakkında kısa bilgi:

Gaziantep, Akdeniz ile Mezopotamya’nın kesiştiği noktada bulunan, Kilis, Şanlıurfa, Hatay, Suriye, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Osmaniye’nin komşusu olan, Güneydoğu’nun Paris’i olarak adlandırılan, Anadolu’muzun eşsiz güzelliklere sahip, 81 incisinden bir incisi…

Şehrin kuruluşu hakkında bulgular, milattan önceki devirlere kadar uzanmaktadır. Tarih boyunca konumu itibariyle, ticaret ve yerleşim alanı olarak tercih edilen Gaziantep, önceleri Ayıntap ismiyle anılmaktaydı.

Kurtuluş Savaşı’nda, Fransız işgaline karşı Ayıntap Halkı, topyekun savunmaya geçtiler. Büyük başarılar gösteren bu kahraman halkın başında Şahin Bey bulunmaktaydı. Düzenli ordunun olmadığı bu dönemlerde, halkın örgütlenmesi ve komutanlık görevini üstlenen Şahin Bey, bugün şehrin sembolü olmayı hak etmiş ve halk tarafından da vefa borcu olarak ismi hâla yaşatılmaktadır.

Gaziantep’in yemek kültürü oldukça gelişmiş durumdadır. İlk akla gelen ‘Baklava’ olacaktır. Sadece bununla sınırlı değil elbette. Nohut dürümü, beyran çorbası, Antep fıstığı, Ekşili Taraklık Tavası, Güneydoğu’nun kahvaltılarının vazgeçilmezi Ciğer de Antep’te farklı bir damak tadı olmuştur. Daha birçok yemeği olan Gaziantep için şimdilik bunlardan bahsedebildik.

Şehrinizin isminin anlamını biliyor musunuz?Öğrenmek için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz,tıklayın

Gaziantep’in bu güzel yemeklerini doğduğu günden bugüne sürekli tadan ve adeta Gaziantep’e aşık olan bir abimizin, Antep dışında bir yerde tatile gitmesi ve akabinde Gaziantep’e olan özlemini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Biraz buruk ama fazlası komik olan bir video ile sizleri baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler, yorum yapmayı unutmayın…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir…

Tatile Giden Antepli’nin Dramı | Mutlaka İzleyin!” için bir yorum

  • Ocak 29, 2019 tarihinde, saat 12:25 pm
    Permalink

    Great, I really like it! Youre awesome

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir