Minecraft Hakkında Bilmeniz Gereken 100 Özellik!

Minecraft Hakkında Bilmeniz Gereken 100 Özellik!

minecraft

 

   Minecraft Nedir?

Markus Notch Persson tarafından, 2009 yılında, bir hafta gibi bir kısa sürede tasarlanan, yaklaşık iki yıl sonra da resmi olarak yayınlanan, dünyanın çoğu yerinde severek oynanan bir bilgisayar,tablet oyunudur.

Oyunda, bir karaktere sahipsiniz, bütün işlemleri onunla gerçekleştiriyorsunuz. Bu karakter yardımıyla, bloklar üretiyorsunuz, bu bloklarla da istediklerinizi yapıyor, hayalinizdeki dünyayı oluşturuyorsunuz. Evler, sokaklar, hayvanlar vs… ve daha bir çoğu.

 

Oyun grafikleri, beklenenden baya düşüminecraft animasyonk durumda. Ancak dünyada 40          milyondan fazla oyuncu kitlesine ulaşmayı başarmış durumda.

 

 

 

Oyun hayal gücümüzü kullanmamız açısından yararlı olabilmekte ancak her oyunda olan dezavantajları da yok değil elbette;

  • Asosyallik
  • Bağımlılık
  • Gerçek dünyadan soyutlanma
  • Sürekli ekran başında radyasyon ve göz sağlığını tetiklemesi
    gibi durumlar dezavantajlar olarak sayılabilir. Online seçeneği de olan oyunda, çocukların yabancılarla irtibatı söz konusu ki bu duruma ebeveynler çok etmelidir.İnternet aleminde olduğu gibi oyunların da elbette yararlı tarafları mevcut. Önemli olan da bu yönlerini kullanabilmektir. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük kesimlerce tercih edilen minecraft’ı oynarken, özellikle de yeni başlayanlar ‘ minecraft’ta bilmediğiniz 100 bilgi’ isimli videomuzdan öğreneceğiniz çok şey var 😉
    iyi seyirler… ➡ 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir