Kızılderili Burçları

Her medeniyet gibi Kızılderililer de bir kültüre sahiptiler. Toplumsal kurallar, inanç, değerler, bilim, sanat vs…

Amerika kıtası keşfedilmeden önce, kendi dünyalarında yaşayan bu insanlar, Avrupalılar’ın kıtaya gelmesiyle birlikte yok edildi. Tarihleri, çok eskilere dayanan Kızılderililer, bu uzun süreçte, hayat tecrübelerinin  sonucu olarak, birçok bilginin de sahibiydiler. Bunlardan biri de burçlar…

Bu yazımızda, Kızılderililerin burçları nelerdir? Hangi tarihlerde ve hangi isimlerle anılmaktadırlar? Sorularına yanıt bulacağız…

Doğayla iç içe yaşayan Kızılderililer, her doğan insanın, doğduğu tarihle, bir hayvan arasında bir bağ,ilişki olduğu inancına sahiptiler. Dolayısıyla burçların isimleri de hayvan isimlerinden oluşmaktaydı. İşte Kızılderililerin burçları;

Yaban Kazı (22 Aralık – 19 Ocak)

İyi bir ebeveyn. Hassas psikoloji ve intikamcı yapısı vardır. Akıllı ve zekidir. Beceriklidir. Kolay kavrar ve tedbirli yaklaşımı vardır. Kin tutar. Birden fazla işi bir arada yürütebilir. Genellikle sakin ve zor kişidir. Üzgün olduğu zamanlarda yaklaşmayın! İçine kapanır,bir o kadar da dayanıklıdır…

Susamuru ( 20 Ocak – 18 Şubat)

Yemek yapmayı,yedirmeyi, iyilik yapmayı seven biridir. Cesur ve korkusuz. Doğa tutkunu ve altıncı hissi kuvvetlidir. Özgür kişiliklidir. Dostları çok ve kaprislidir.

Puma (19 Şubat – 20 Mart)

Duygusaldırlar. Duygularını gizlemekte ustadırlar. Evine düşkün, romantik, zeki. Düş gücü yüksektir. Köşeye sıkışınca kavgacı, atik, kıvraktırlar.

Aladoğan (21 Mart – 19 Nisan)

Açık sözlü. Patavatsızlık noktasında bir açık sözlülük vardır. İleri görüşlü, hızlı değişen, gelişen kişilik…Kızgın olunca saldırganlık gösterirler. Arkadaş canlısı,etkileyici ve pırıltılı kişilik sahibidirler.

Kunduz ( 20 Nisan – 20 Mayıs)

Ağır başlı, dengeli ve planlıdırlar. Yararlı işler peşinde olan, sessiz ve sakindirler. Eşine sadık.

Geyik ( 21 Mayıs – 20 Haziran)

Fiziksel görünüme önem veren, yeni tatlara açık. Yeni yerler, macera, güzel olan her şey…Uyanık ve zeki. Sevinmek,sevmek ,kahkaha onu için vazgeçilmez.

Ağaçkakan ( 21 Haziran – 22 Temmuz)

Özel ve gizemli yeteneklere sahiptirler. Dinsel ve mistik eğilimli, milliyetçi, uyumlu…Hırslı ve yardımseverdirler. Sevilmek çok önemli ağaçkakanlar için.

Mersin Balığı ( 23 Temmuz – 22 Ağustos)

Liderlik vasfı olan, zeki, uyanık ve hareketlidirler. Okumayı sever,meraklıdır. Hakkı gözetir. Duygularını gizlemekte beceriklidir. Ruhsal ve psikolojik olumsuz durumları içinde halledebilir.

Boz Ayı ( 23 Ağustos – 22 Eylül)

Aklına koyduğunu başaran. Temiz,titiz ve lüks meraklısı. Aldatılmaya tahammülü yoktur. Yemeyi sever. konuşmayı seven, düşmanlığı korkutucu kişiliktir.

Karga (23 Eylül – 23 Ekim)

Doğaya ve hayvanlara düşkündür. Dekorasyon meraklısıdır ve zevki iyidir. Ani çıkışlar yapabilirler. Yardımseverdirler…

>> Uçakta Gerçekleşmiş 10 İlginç Olay <<

Yılan ( 24 Ekim – 21 Kasım)

Tükenmez enerjisi olan bu burç, etrafa kolayca uyum sağlayabilir. Çevereye yardımcı olma eğilimi. Gizemli, farklı ve çekici. İşlerinde başarılıdırlar. Dediklerini yaptırırlar.

Baykuş ( 22 Kasım – 21 Aralık)

Güçlü adalet duygusuna sahiptirler. İkilemler yaşarlar. Yumuşa bir o kadar güçlü yapıdadırlar. Cesur, sevgi dolu, kolay öğrenen. Güç baykuş burcunun simgesi durumundadır.

Kızılderililer için tabloda görüldüğü gibi, her burç bir hayvan ismini almıştır. Peki sizin Kızılderili burçlarına göre burcunuz nedir? Yoruma yazmayı unutmayın 😉

Bunlar da İlginizi Çekebilir…

ok işareti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir