Hadi İpucu | 14 Mart 2019

hadi ipucu joker

Hadi ipucu ve jokere ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz…

Türkiye’nin en çok yarışmacıya sahip ödüllü canlı bilgi yarışması Hadi, hafta içi öğle ve akşam olmak üzere iki kez düzenlenmektedir. Bazen sponsorluk yarışmaları ile bu sayı artabilmektedir.

Hadi yarışması nedir, nasıl oynanır?

Hadi, canlı olarak gerçekleştirilen ödüllü bilgi yarışmasıdır. Yarışmada 12 adet soru vardır ve her soruyu cevaplama süresi 10 saniyedir. 12 sorunun tamamına doğru cevap veren yarışmacılar, yarışma için belirlenen para ödülünü eşit olarak paylaşırlar. 20 TL ve üstü paranız olduktan sonra, banka hesabınıza aktarabilmektesiniz.

hadi joker kod

Hadi ipucu, hadi tarafından her yarışma için bir ipucu sorusu yayınlanır. Bu sorunun doğru cevabını bulduktan sonra yarışmada bir soru cepte olacaktır. İpucu sorularının doğru cevapları için her gün sitemizi takip etmeyi unutmayın!

Hadi Joker Kodu Azar Sponsorluğu| 14 Mart Bitmeden Al! -> tıklayın

Hadi joker, hadi tarafından yarışmacılara verilen joker kodunu, arkadaşlarınızı davet ederek de kazanabilirsiniz. Joker kodu, bir soruya yanlış cevap vermeniz halinde yarışmaya devam etmenizi sağlar. Her yarışmada sadece bir kez joker kullanma hakkınız vardır.

Şimdi gelelim bugünkü hadi yarışmasının ipucu sorusuna…

Hadi ipucu 14 mart soru ve cevabı:

Hadi ipucu 14 mart 20.30 soru: Tarihte ilk ücret karşılığında görüntülü konuşma 1964 yılında yapılmıştır. Peki Picturephone adı verilen bu sistem ilk hangi ülkede kullanılmaya başlandı?

Cevap: ABD(Newyork)

Hadi ipucu 14 mart 19.30 soru: Resident Evil filmi serisinin başrol oyuncusu Milla Jovovich’in oyun serisinde yer almadığını biliyor muydunuz? O karakterin adı neydi acaba?

Cevap: Alice

Hadi ipucu 14 mart 13.15 soru: Mustafa Uslu ile Sinem Öztürk’ün çocuklarının adı nedir?

Cevap: Mustafa Kemal

Hadi ipucu 14 mart 12.30 Soru: ‘Geleceğe Dönüş’ filminde, hem geçmişe hem de geleceğe yolculuk yapılmasını sağlayan zaman makinesini kim icat etmiştir?

Cevap: Dr. Emmet Brown

Doğru ipucu cevapları için sitemizi takip etmeye devam edin… Diğer canlı bilgi yarışmalarının bugünkü ipucu ve cevapları aşağıdadır.

Hadi’de bu hafta sorulacak sorular için -> tıklayın

Eleq ipucu 14 mart için ->  tıklayın

Oyna kazan ipucu 14 mart için ->  tıklayın

Türkiye yarışta ipucu 14 mart için ->  tıklayın

Que ipucu 14 mart için ->  tıklayın

Fazla Bilgi Göz Çıkarmaz Diyorsanız Bunları Da Okumadan Geçmeyin 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir