Hadi İpucu | 13 Mart 2019

Hadi ipucu

Hadi ipucu ve jokere ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz…

Türkiye’nin en çok yarışmacıya sahip ödüllü canlı bilgi yarışması Hadi, hafta içi öğle ve akşam olmak üzere iki kez düzenlenmektedir. Bazen sponsorluk yarışmaları ile bu sayı artabilmektedir.

Hadi yarışması nedir, nasıl oynanır?

Hadi, canlı olarak gerçekleştirilen ödüllü bilgi yarışmasıdır. Yarışmada 12 adet soru vardır ve her soruyu cevaplama süresi 10 saniyedir. 12 sorunun tamamına doğru cevap veren yarışmacılar, yarışma için belirlenen para ödülünü eşit olarak paylaşırlar. 20 TL ve üstü paranız olduktan sonra, banka hesabınıza aktarabilmektesiniz.

hadi ipucu

Hadi ipucu, hadi tarafından her yarışma için bir ipucu sorusu yayınlanır. Bu sorunun doğru cevabını bulduktan sonra yarışmada bir soru cepte olacaktır. İpucu sorularının doğru cevapları için her gün sitemizi takip etmeyi unutmayın!

Hadi joker, hadi tarafından yarışmacılara verilen joker kodunu, arkadaşlarınızı davet ederek de kazanabilirsiniz. Joker kodu, bir soruya yanlış cevap vermeniz halinde yarışmaya devam etmenizi sağlar. Her yarışmada sadece bir kez joker kullanma hakkınız vardır.

Şimdi gelelim bugünkü hadi yarışmasının ipucu sorusuna…

Hadi ipucu 13 mart soru ve cevabı:

Hadi ipucu 13 mart 20.30 soru: 2. Dünya Savaşı’nda, savaşın kaderini belirlemekte çok önemli bir rolü olan, gizli mesajların şifrelenmesi ve tekrar çözülmesi amacı ile kullanılan şifre makinesi Enigma’yı, 2.Dünya Savaşı yıllarında kimler kullanmıştır?

Cevap: Nazi Almanyası

Hadi ipucu 13 mart 19.30 soru: Ülkemizde 15 Mart tarihinde başlayacak olan özel haftasının ismi nedir?

Cevap: Tüketiciyi Koruma Haftası

Hadi ipucu 13 mart 12.30 soru: Tek gözde kaşın hemen altına sıkıştırılarak kullanılan gözlük camının adı nedir?

Cevap: Monokl

Doğru ipucu cevapları için sitemizi takip etmeye devam edin… Diğer canlı bilgi yarışmalarının bugünkü ipucu ve cevapları aşağıdadır.

Hadi’de bu hafta sorulacak sorular için -> tıklayın

Eleq ipucu 13 mart için ->  tıklayın

Oyna kazan ipucu 13 mart için ->  tıklayın

Türkiye yarışta ipucu 13 mart için ->  tıklayın

Que ipucu 13 mart için ->  tıklayın

Fazla Bilgi Göz Çıkarmaz Diyorsanız Bunları Da Okumadan Geçmeyin 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir