Hadi İpucu | 11 Mart 2019

hadi ipucu joker

Hadi ipucu ve jokere ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz…

Türkiye’nin en çok yarışmacıya sahip ödüllü canlı bilgi yarışması Hadi, hafta içi öğle ve akşam olmak üzere iki kez düzenlenmektedir. Bazen sponsorluk yarışmaları ile bu sayı artabilmektedir.

Hadi yarışması nedir, nasıl oynanır?

Hadi, canlı olarak gerçekleştirilen ödüllü bilgi yarışmasıdır. Yarışmada 12 adet soru vardır ve her soruyu cevaplama süresi 10 saniyedir. 12 sorunun tamamına doğru cevap veren yarışmacılar, yarışma için belirlenen para ödülünü eşit olarak paylaşırlar. 20 TL ve üstü paranız olduktan sonra, banka hesabınıza aktarabilmektesiniz.

hadi joker kod

Hadi ipucu, hadi tarafından her yarışma için bir ipucu sorusu yayınlanır. Bu sorunun doğru cevabını bulduktan sonra yarışmada bir soru cepte olacaktır. İpucu sorularının doğru cevapları için her gün sitemizi takip etmeyi unutmayın!

Hadi joker, hadi tarafından yarışmacılara verilen joker kodunu, arkadaşlarınızı davet ederek de kazanabilirsiniz. Joker kodu, bir soruya yanlış cevap vermeniz halinde yarışmaya devam etmenizi sağlar. Her yarışmada sadece bir kez joker kullanma hakkınız vardır.

Şimdi gelelim bugünkü hadi yarışmasının ipucu sorusuna…

Hadi ipucu 11 mart soru ve cevabı:

Hadi ipucu 22.00 soru: Fransız uyruklu 2012-2013 ve 2013-2014 sezonlarında Galatasaray’da oynamış forveti kimler hatırlıyor? Hem futbolcu olup, hem de takım sahibi olan ilk isim olarak tarihe geçmiş Fildişi Sahilli oyuncu kimdir?

Cevap: Didier Drogba

Hadi ipucu 20.30 soru: Bugün hayatımızın ayrılmaz parçası haline gelen telefondaki ilk konuşma ne zaman gerçekleşti?

Cevap: 10 Mart 1876

Hadi ipucu 12.30 Soru : Elektrikli ampülü geliştiren mucit kimdir?

Cevap: İcat eden Thomas Edison’dur.

EK BİLGİ: Edison ile aynı dönemde ampül denemeleri yapan Hiram Maxim ile Joseph Swan da ampül üretimi yapmışlar ve patent için uğraş vermişlerdir.

Doğru ipucu cevapları için sitemizi takip etmeye devam edin… Diğer canlı bilgi yarışmalarının bugünkü ipucu ve cevapları aşağıdadır.

Hadi joker kodu GittiGidiyor 11 Mart-> tıklayın

Eleq ipucu 11 mart için ->  tıklayın

Oyna kazan ipucu 11 mart için ->  tıklayın

Türkiye yarışta ipucu 11 mart için ->  tıklayın

Que ipucu 11 mart için ->  tıklayın

Fazla Bilgi Göz Çıkarmaz Diyorsanız Bunları Da Okumadan Geçmeyin 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir