Fotoğraf Çekerken Aslan Saldırdı! Mutlaka İzleyin!

Fotoğraf Çekerken Aslan Saldırdı! Mutlaka İzleyin!

Aslanlar… Kedigiller ailesine mensup bu canlılar, bulundukları familya da olduğu gibi, bütün hayvanlar aleminde de krallığını ilan etmiş durumdalar. Sahip oldukları dış görünüşleri ve kükremeleri ile krallıklarını korumakta, bütün rakip yırtıcıların da korkulu rüyası olmaktadırlar. Afrika’da Botswana  milli parkında  ve Afrika’nın belli kesimleri yaşam alanlarını oluşturmaktadır.

Bu vahşi kralın, insanlar tarafından tam manasıyla evcilleştirilmesi mümkün olmasa da, küçük yaşlarda eğitilmeleri veya yiyecek desteği ile yönlendirilmeleri gerçekleştirilmiştir. Böylesine vahşi bir canlının yanında sirklerde vs. gösteri mekanlarında bulunulması da ayrıca takdire şayandır.

Tamamen vahşi doğaya ait olan bu canlılar, her ne kadar yıllar boyunca belirli eğitimlerden geçseler de, sahip oldukları yaratılış iç güdüleri gereği hareket edebilmektedirler. Her an ne yapacakları belli olmayan bu canlılar, yüzlerce insanın ölümünden de sorumludurlar.

Videomuzda, evcilleştirilmiş bir aslan ve onun yanında dans edip fotoğraf çektiren bir bayana saldırmasını ve aslan saldırısından nasıl kurtulunur? izleyeceksiniz. İyi seyirler…

Aslanın saldırması konusunda suçlu kim? Onu doğal yaşam alanından getirip, hapseden insanlar mı?

Yoksa sahip olduğu özellikler itibariyle saldıran aslan mı?

Yorum yapıp, arkadaşlarınızla da paylaşmayı unutmayın…

Fotoğraf Çekerken Aslan Saldırdı! Mutlaka İzleyin!” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir